1. YAZARLAR

  2. Kahraman Gündüz

  3. Köpekleşmenin Tarihi
Kahraman Gündüz

Kahraman Gündüz

Anadolunun Sesi köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Köpekleşmenin Tarihi

A+A-

"…Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır,
Tanı bunları,
Tanı da büyü...
"
Adiloş Bebenin Ninnisi - Ahmed Arif

Kıymetli Okuyucu,

 

Sene 2005’ti…

 

Nihat Genç, mütevazı yazı masasında Köpekleşmenin Tarihi isimli kitabının taslağını yayınevine teslim etmeden önce son kez okuyordu.

 

Henüz, o gün; “hizmet hareketinin” badem bıyıklı abileri, inlerinde, vaat edilmiş günün gelmesini beklemekteydiler. Devlete diş geçirmeye cüret edecek kadar semirmiş değillerdi henüz.

 

Henüz, cemaatin önde gelen kanaat önderleri ağızlarındaki baklayı çıkarıp, anavatanlarının Amerika olduğunu itiraf etmemişlerdi.

 

Henüz, “Cemaat17/25 Aralık gibi kurgularla, montaj tapelerle Erdoğan’ı alaşağı edebilecekleri ümidini taşımaktaydı. Birer hâkim, savcı, asker, polis olacak binlerce, on binlerce, yüzbinlerce Anadolu çocuğunun geleceğini çalan badem bıyıklı abiler, “haram lokma yemedik” diye yılışık yılışık ortalarda dolaşıyor değillerdi henüz.

Henüz, ülkemizde MİT Tırları olayı yaşanmamıştı. Devlet sırrı olan belgeleri faş ettiği için yargılanan John Dündar kapağı Almanya’ya atmamış, ABD bayrağı altında huzur içerisinde uyurken fotoğraf çektirmemişti.

 

can_dundar.png

 

Ve henüz, John Dündar’a bu belgeleri ulaştıran Enis Berberoğlu’nun “vatan hainliği” suçu mahkeme kararı ile tescil edilmemişti. Ve de henüz, Gazi Meclis’in ruhaniyeti, bu tescilli “vatan hainini” çatısı altında barındıracak kadar örselenmemişti.

 

Henüz, 15 Temmuz yaşanmamıştı ve ülkenin köprüleri, havaalanları, caddeleri, kamu binaları asker görünümlü işbirlikçi alçaklar tarafından işgal edilmemişti. Meclisimize, Cumhurbaşkanlığı Külliyemize ve Özel Harekât Merkezimize, kendi uçak ve helikopterlerimizle ve de “kendi” pilotlarımızla, tahrip gücü yüksek bombalar kullanılarak saldırılar düzenlenmemişti henüz.

 

Henüz, Türk askerinin şerefli üniforması, kendi Başkomutanlarını öldürmek üzere operasyon düzenleyebilecek kadar alçalabilen üç beş çapulcu tarafından kirletilmemişti. Bu ülkeye hizmet etmesi için yetiştirilmiş “kendi” askerlerimiz, bu ülkeye ait helikopter ile henüz Yunanistan’a kaçıp, sığınma hakkı talep etmemişti.

 

Kendi uçağımız, kendi tankımız, kendi helikopterimizle bu vatanın 251 evladı bir gecede şehit edilmemiş ve bir gecede hastanelerimiz 2500 yaralı vatandaşımızla dolmamıştı.

 

Henüz, “Atatürk’ün kurduğu parti” olmakla övünen ve bu mirasın üzerine çöreklenen siyasi partimiz, HDP’nin, PKK’nın, DHKP-C’nin, FETÖ’nün arka bahçesi haline getirilmemişti.

 

Henüz, kendilerine “yurtseven" diyen kimi “aydınlar” Türkiye’yi ABD’ye, AB’ye NATO’ya şikâyet etme ve “müdahale dilenme” yarışına girmemişlerdi.

 

Henüz, siyasi liderlerin seçim vaadi listelerini, dev yatırımları durdurma ve yapılmış olanları yıkma sözleri süslemiyordu. Ve bu ülkenin muhalif seçmenleri, bu yatırımların durdurulması ve yıkılması için bu “yıkıcı” partilere oy atıyor değillerdi…

 

Ve hatta, Nihat Genç’in birlikte yıllarca program yaptıkları Serdar Akinan, Kan Uykusu kitabı (ve belgeseli) sonrasında, PKK’lı kadın teröristlerin “onurlu mücadelelerini” anlattığı İştar’ın Kızları kitabını yayınlamamıştı henüz.

 

kan_uykusu.png  iştarin-kizlari.png

 

Ve henüz, “hükümete muhalif” olmak ile “devlete/millete/ülkeye muhalif” olmak birbirinden oldukça farklı şeylerdi hasılı…

 

Şimdi sizlerle iki video paylaşacağım dostlar. İlkinde, Erdoğan ve AK Parti’ye muhalif ama onurlu, omurgalı ve kemikli duruşu ile bu toprağın insanı, bu toprağın sesi Nihat Genç

 

Ve ikincisinde, sünepe, ezik, sinik, sinsi ve ülkesini F serisi 1 dolara satmışken, Erdoğan’a muhalifmiş gibi poz veren vatansız bir “muhalif” profili.

Sene 2005’ti.

Bu toprağın insanı Nihat Genç, kendisine has sert, köşeli ve yer yer duygusal üslubu ile “Köpekleşmenin Tarihi” kitabını baskıya vermişti.

 

Nihat Genç abimiz, son 10-12 yılda yaşananları gördükçe sanırım mezkûr kitabını vaktinden önce yazmış olduğunu düşünüyordur. Bir kitabın ismi “Köpekleşmenin Tarihi” olacaksa, son on yılda yaşananlar anlatılmadan o kitap eksik kalır vesselam…

 

Kalınız sağlıcakla.

Twitter: @Kahraman_Gunduz

Bu yazı toplam 1611 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar