1. YAZARLAR

  2. Kahraman Gündüz

  3. Yeni Bir Dünya!
Kahraman Gündüz

Kahraman Gündüz

Anadolunun Sesi köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Bir Dünya!

A+A-

 


"Yeni bir dünya kuruyorlardı; harıl harıl...

Her taraf gökle yarışır gibi; pırıl pırıl!

Geçtikçe tekmil bu şimşek bakışlı yiğitler,

Anladık, muştusu verilen zamanmış meğer…"

FG HoCIA Efendi

 


Kıymetli Okuyucu,

 

Sene 1966 idi…

Güzide şehrimiz İzmir’e henüz yerleş(tiril)mişti vaiz. Erzurum’da olduğu gibi İzmir’de de “kerametler” göstermeye devam ediyor; her gece rüyasında Peygamber Efendimiz (sav) ile görüşüyor(!), aldığı muştu ve talimatları cemaatine tebliğ ediyordu. Arada bir Efendimizin (sav), hoCIA efendinin vaaz verdiği camilere “teşrifleri” de (!) vukuu buluyordu. Tabii ki O’nu ancak vaiz görebiliyordu(!).

 

Minberlerde (affedersiniz) salya sümük ağlaması, yakasını paçasını yırtması, ayılıp bayılması ve hatta Kur’an-ı Kerim’i yerlere fırlatması vaka-i adiyeden olmuştu.

 

Ä°lgili resim

 

Yine bir gece hoCIA efendi Peygamber Efendimizi (sav) “rüyasında görmüştü(!)” ve Efendimiz (sav), işaret buyurduğu yere bir yurt yapılmasını istemişti hoCIA efendiden. O günün sabahında, hocIA efendinin şakirtleri mezkûr arsanın sahibine çöktüğü sıralarda, hoCIA efendi de aşağıdaki mısraları yazmakla meşguldü:

 

Gördüm nûrlu geleceği rüyâmda bir gece,

Işıklar yağıyordu her tarafa sessizce...

Ahenkle işleyen bir saat gibiydi işler;

Bir bir silinip gitmişti asırlık teşvişler...

İnsanlar birbirine yürekten bakıyordu;

Somaki musluklardan kevserler akıyordu.

Tertemiz çehreleriyle geçerken kudsîler,

Ümitlerimize birer fer salıp geçtiler.

Yeni bir dünya kuruyorlardı; harıl harıl...

Her taraf gökle yarışır gibi; pırıl pırıl!

Geçtikçe tekmil bu şimşek bakışlı yiğitler,

Anladık, muştusu verilen zamanmış meğer.

…”

 

***

 

Sene 1979 idi…

Türkiye’nin darbe şartlarının olgunlaşması için kuluçkaya alındığı günlerde, “İlim ve Kültür” dergisi Sızıntı yayın hayatına “merhaba” demişti. Yaklaşık bir yıl sonra ordu “yasaların kendisine verdiği yetkiye dayanarak” yönetime el koymuş, yumurtadan nur topu gibi bir darbe çıkmıştı!

 

Darbenin sanatsever paşası “adaleti tesis etmek için” bir sağdan bir soldan adam asarken (adam dediğime bakmayınız, çoğu henüz çocuktu), hoCIA efendi Sızıntı dergisindeki “Son Karakol” başlıklı yazısında askere şöyle selam duruyordu:

 

Ve, işte şimdi, binbir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin tuluû saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz.” (Sızıntı, Ekim 1980)

 

Pandora’nın kutusu daha o gün açılmıştı ve devletin bütün kılcallarına “Sızıntı” inceden başlamıştı.

 

***

 

Sene 2003 idi…

CIAmaatin organize ettiği Türkçe Olimpiyatları

Sahnede yüzlerine bakmaya doyamayacağınız her renkten ve her ırktan dünya ülkelerinin çocukları ve dillerinde Türkçe bir şarkı. Sözleri 1966’da hoCIA efendi tarafından yazılmış “Yeni Bir Dünya”!

 

 

***

 

Sene 2016 idi… Günlerden 15 Temmuz

Muştusu verilen zaman” gelmiştir!

 

 

 

 

Yıllar yılı, taa 1980’lerde itibaren “ahenkle işleyen bir saat gibi” ilmek ilmek işlenen düzen için “yeni bir dünya” kurma vakti gelmiştir. Kendilerini “Yurtta Sulh Konseyi” diye tesmiye eden bir grup asker görünümlü terörist, ülkemizde darbe girişiminde bulunacaklardır. (O gece ve sonrası yaşananları anlatıp tekrara boğmayayım sizi)

 

“Tertemiz çehreli kudsîlerin çehreleri, darbe sabahında bir miktar “kirlenmişti” ama bu “kudsîlerin” her birinin cebinden gıcır gıcır 1 dolarlık banknotlar çıkıyordu kimlik niyetine, ne hikmetse!

 

darbeci subaylar ile ilgili görsel sonucu

 

Peki ama neden 1 Dolar?

 

***

 

Amerikan Doları, üzerinde onlarca masonik sembol barındırır. Bunları tek tek anlatacak değilim. Ancak ilgi duyan dostlar için aşağıdaki videoyu paylaşalım:

 

 

 

 

1 Dolarının üzerindeki şifrelerden sadece birisini konumuza bağlayıp yazımızı bitirelim dostlar. 1 Doların üzerindeki şu piramide dikkatinizi çekelim:

 

Ä°lgili resim

 

Piramidin altında yazan “Novus Ordo Seclorum” ifadesinin karşılığı tam olarak “Yeni Dünya Düzeni”dir. Tanıdık geldi mi bu ifade size de?

 

Bunun üzerinde ve piramidin altında Roma rakamlarıyla yazan MDCCLXXVI, 1776 senesini ifade etmektedir ki, bu tarih de İlluminati Örgütünün kuruluş tarihidir. İlluminati hakkında yazma hakkımızı daha sonraya bırakalım ama şu notu kayıtlara geçirelim. İlluminati, “aydınlanmışlar” anlamında olan Latince bir kelimedir. CIAmaatin, yurtlarına “ışık evleri” demesi sizce bir tesadüften ibaret olabilir mi? 

 

Bu ülkenin evlatları olarak, göğüslerimizi siper ettik, bir kahramanlık destanı yazdık ve elhamdülillah 15 Temmuz’u savuşturduk. Peki tehlike geçti mi?

ASLA!

Hâlâ varlar, hâlâ her yerdeler, hâlâ diş biliyorlar, hâlâ zayıf bir anımızı bekliyorlar ve hâlâ fırsat kolluyorlar… Asla vaz geçmiş değiller!

 

Tehlike geçti mi?” sorusunun cevabını yine dolar üzerinde arayalım. Bakınız dolardaki piramidin üzerinde -Tevrat’tan alıntı olarak- ne yazıyor: Annuit Cœptis!

Yani?
 

BAŞLADIĞIN İŞİ BİTİR!

 

Uyursak ölürüz dostlar!

Uyanık kalınız!

 

Ve kalınız sağlıcakla…

Bu yazı toplam 1446 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar